Senioři žijí s námi

logo Senioři žijí s námi

Senioři žijí s námi

Petr Bartošek, ředitel o.s. Sportuj s námi, nabídl letos na jaře vedení Městské správy sociálních služeb Boskovice účast na společném projektu nazvaném Senioři žijí s námi.

Dosavadní projekty Strom lásky, Děti sportují s námi, Trénuj s námi, Turisté jdou s námi a Boskovické běhy - spojovaly zejména děti a dospělé v produktivním věku na poli sportovním. Zbývalo tedy doplnit skupinu seniorů, a protože MSSS Boskovice dlouhodobě pracuje na stejné myšlence vytvářením mezigeneračních mostů, nemohli se pravděpodobně potkat dva lepší partneři. Přizvali si ještě město Boskovice a všichni společně připravili v rámci Dne seniorů na neděli 15. června 2014 akci Senioři žijí s námi. Nad celou akcí převzal záštitu starosta města Boskovice Ing. Jaroslav Dohnálek.

Akce byla připravena zejména pro klienty z Domova pro seniory a pro seniory z Penzionu Boskovice, přijít ale mohl samozřejmě každý. V Zámeckém skleníku a v zámeckém parku před skleníkem byl pro všechny připraven zajímavý program.

Klub seniorů předváděl kompenzační pomůcky, Městská policie Boskovice radila seniorům, jak se ochránit před zloději a podvodníky, firmy prezentovaly svou nabídku seniorům.

K dispozici byla biometrická laboratoř, kde si mohl každý ověřit svůj zdravotní stav.

Na stanovišti „Sportujeme v každém věku“ se procvičovala motorika a kognitivní cvičení pro seniory.

I když hlavním hudebním lákadlem bylo Duo Adamis aneb Adéla a Milan, známé z TV Šlágr, u srdíčka zapůsobily na zaplněný sál Zámeckého skleníku písně pěveckého sboru Worship Letovice.

Celou akci spojily dva symboly – Strom lásky o.s. Sportuj s námi a Strom generací. Ten je projektem MSSS Boskovice a šlo o to, že na připravené plátno se stromem v průběhu akce každý něco dokreslil. Výsledný mezigenerační strom byl na závěr akce vystaven ve skleníku pod pódiem.

Na všechny přítomné po celé odpoledne působila příjemná, pohodová a přátelská atmosféra, takže když přišlo ukončení akce, nikdo se nezvedal ze židlí a nikomu se nechtělo odcházet.

Atmosféra celého odpoledne i spokojenost všech přítomných přesvědčila pořadatele, že zacílili přesně. Protože senioři žijí s námi.