Slovo sportovního ředitele

Seznamte se s novým běžeckým projektem SPORT LIFE RUN.

SPORT LIFE RUN osloví všechny aktivní sportovce

Ke sportovnímu veletrhu dozajista patří i sportovní akce. Jednou z doprovodných akcí veletrhu SPORT Life jsou i běhy na 5 a 10 km v areálu brněnského výstaviště - SPORT LIFE RUN.

Určitě si mnoho místních i vzdálených běžců vzpomene na minulá léta, kdy byl v prostoru BVV již běh organizován. S novým pořadatelem, občanským sdružením Sportuj s námi, se však mění nejen model atletického klání, ale i jeho trasa.
Zůstáváme sice pořád uvnitř areálu, ale oživíme trať o netradiční prvky. Hlavním z nich je zázemí se startem a cílem přímo v pavilonu F. Po trase běžci probíhají symbolem výstaviště pavilonem Z, kde zdolávají i schody, oběhnou ochoz nad výstavní plochou a opět se po schodech dostávají do venkovního prostoru. Trasa je jedinečná i tím, že vede přes nebo kolem všech pavilonů.
Sobotní pětikilometrový Ženský běh je rozdělen do pěti kategorií od dorostenek až po veteránky, všechny účastnice mohou bojovat i v Týmovém běhu.
Nedělní Veletržní běh na 10 km, což znamená dva okruhy, je určen pro ženské i mužské kategorie od 15 let až k veteránskému věku nad 60 roků. I na desítce mohou běžci sestavit skupinu pro Týmový běh.

SPORT LIFE RUN se stal atraktivní součástí veletrhu SPORT Life a svým programem oslovil všechny skupiny aktivních sportovců.

Erik Řezník
sportovní ředitel Sport Life Run