Aktuality » Aktuality 2014

Rozhovor s Danem Orálkem 28. únor 2015

Veletržní běh Sport Life Run nabízí možnost startu špičkovým běžcům na trati 10 kilometrů. Jedním z nich je i domácí Daniel Orálek, běžec krátkých, dlouhých a ještě delších závodů.

  1. Jsi velký univerzál, který je schopen v silné konkurenci vyhrát běh na 10 kilometrů a týden na to vyrazit na start například Moravského ultramaratonu a tam úspěšně odběhat sedmkrát maraton v sedmi dnech. Kolik to ročně znamená kilometrů, hodin, párů bot, obnošených dresů…?

Už pár let naběhám kolem 8 000 km za rok. Což znamená asi 650 – 800 hodin tréninku. Od sponzora dostávám asi 15 párů bot, ale kdybych je oběhal až do opotřebení, tak by mi stačilo asi 7 párů. Dresy mám na sezónu dva.

  1. Sám říkáš, že čím delší závod, tím lépe. 10 km závodu je pak jen taková rozcvička nebo důležitý souboj či test?

Krátké závody jsou pro mě dobrý trénink a platí, že čím delší závod, tím lepší trénink. Nicméně to neznamená,…

Přečíst celý příspěvek


Seznámení s aktivitami občanského sdružení Sportuj s námi 28. únor 2015

To je motto občanského sdružení Sportuj s námi, které pořádá od roku 2010 pravidelně 1. května Boskovické běhy a od roku 2011 převzalo pořadatelství Půlmaratonu Moravským krasem v Blansku.

V roce 2014 se stalo pořadatelem prvního ročníku běžeckého projektu Sport Life Run v rámci festivalu sportu, tance a zábavy SPORT Life Brno 2014, který se koná na brněnském výstavišti ve dnech 6. – 9. listopadu 2014. Tím pomyslně překročilo Rubikon regionálního pořadatele.

O strategii a cílech o.s. Sportuj s námi se dozvíte více z rozhovoru Jaroslava Parmy s jeho předsedou Petrem Bartoškem.

Petře, můžeš krátce představit občanské sdružení Sportuj s námi?

Sdružení „Sportuj s námi“ bylo založeno v roce 2009 za účelem podpory sportu a kultury v regionu. Členy občanského sdružení „Sportuj s námi“ jsou přátelé z mého nejbližšího osobního a profesního života, kteří jsou ochotní s nadšením udělat něco pro ostatní.

Cílem…

Přečíst celý příspěvek


Slovo sportovního ředitele 17. červenec 2014

SPORT LIFE RUN osloví všechny aktivní sportovce

Ke sportovnímu veletrhu dozajista patří i sportovní akce. Jednou z doprovodných akcí veletrhu SPORT Life jsou i běhy na 5 a 10 km v areálu brněnského výstaviště - SPORT LIFE RUN.

Určitě si mnoho místních i vzdálených běžců vzpomene na minulá léta, kdy byl v prostoru BVV již běh organizován. S novým pořadatelem, občanským sdružením Sportuj s námi, se však mění nejen model atletického klání, ale i jeho trasa.
Zůstáváme sice pořád uvnitř areálu, ale oživíme trať o netradiční prvky. Hlavním z nich je zázemí se startem a cílem přímo v pavilonu F. Po trase běžci probíhají symbolem výstaviště pavilonem Z, kde zdolávají i schody, oběhnou ochoz nad výstavní plochou a opět se po schodech dostávají do venkovního prostoru. Trasa je jedinečná i tím, že vede přes nebo kolem…

Přečíst celý příspěvek