Aktuality » Aktuality 2017

Finále prvního ročníku 19. říjen 2017

Šestnáctým závodem prvního ročníku byl Běh okolo Olympie II. Závod byl z technických důvodů přesunut z původně plánovaného výstaviště. I přesto si na start závodu našlo cestu 28 závodníků. Okruh, který byl pro běžce připraven, měl délku 5 800 m a byl shodný pro muže i ženy. Během závodu panovalo slunečné počasí.

Vítězové

V kategorii mužů zvítězil Petr Horvát.

V kategorii žen zvítězila Hana Urbánková Alfery.

Vítězové Troják II

Výsledky

Výsledky ze závodu naleznete na stránkách atletikauni.cz

Průběžné výsledky seriálu naleznete zde.

Fotky

Naleznete…

Přečíst celý příspěvek

Okolo dubu Trojáku 12. říjen 2017

Patnáctý, a zároveň předposlední závod tohoto ročníku je za námi. Běh okolo dubu Trojáku v brněnských Kohoutovicích přilákal 26 závodníků, pro které byla připravena trať o délce 6 400 m pro muže a 3 200 m pro ženy.

Vítězové

V kategorii žen zvítězila Jitka Jeřábková.

Výsledky

Fotky

Naleznete…

Podzimní Špilberk 5. říjen 2017

Čtrnáctý závod, který proběhl v samotném srdci Brna, okolo hradu Špilberk, byl doprovázen deštivým počasím. Na start tohoto závodu se i přes nepřízeň počasí postavilo 5 odvážlivců a 5 nebojácných žen. Muže čekalo 5 okruhů v celkové délce 6 500 m a ženy 3 okruhy v celkové délce 3 900 m.

Vítězové

V kategorii žen zvítězila Pavla Paříková.

Vítězové Špilberk II

Výsledky

Fotky

Naleznete…

Podruhé jsme běželi okolo Campusu 27. září 2017

Třináctý závod Brněnských běhů se běžel v okolí Campusu v úterý 26. 9. 2017. náročná trať vedla ve svahu k řece Svratce a měřila 5 600 m. Připravený okruh absolvovali obě kategorie pouze jednou. Po několika deštivých závodech se počasí konečně umoudřilo a závodníci si tak užili příjemné podzimní proběhnutí.

Vítězové

V kategorii žen zvítězila Lenka Butorová.

Vítězové Campus II.

Výsledky

Fotky

Naleznete…

Podzimní závod mezi daňky 20. září 2017

V úterý 19. 9. 2017 se uskutečnil dvanáctý závod Brněnských běhů s názvem Běh Holednou. Trať závodu vedla oborou Holedná a na regulérnost závodu zde dohlíželi všudypřítomní daňci. Muži i ženy v tomto závodě absolvovali jeden kopcovatější okruh v délce 5 500 m. Počasí při tomto závodě opět nepřálo, během závodu se z nebe snášel drobný déšť.

Vítězové

Vítězové Holedná II

Výsledky

Fotky

Naleznete…

Podruhé na Lesné 14. září 2017

Dalším závodem seriálu byl Běh Čertovou roklí, který se uskutenčil v úterý 12. 9. 2017. Pro mnohé již známý okruh měl délku 2 500 m, který muži absolvovali třikrát, ženy dvakrát. I přes nepřízeň počasí se na startu ukázalo dostatek závodníků. Po vystartování déšť dokonce ustal a byl z toho závod v přájemných podzimních podmínkách.

Konec prázdnin ve sportovním duchu 23. srpen 2017

V úterý 22. 8. 2017 jsme uspořádali další závod, tentokrát s názvem Běh okolo Olympie. Závodilo se na nové neokoukané trati, která měřila 5 800 m. Přestože je letošní srpen velmi teplý, počasí při závodě bylo příjemné na běhaní.

Vítězové

V kategorii mužů zvítězil Jan Švejnoha.

Vítězové Olympie

Výsledky

Fotky

Naleznete na FB stránkách Brněnské běhy i ve fotogalerii Brněnských běhů.

Příští…

Vítězové červencového závodu 19. červenec 2017

Devátý závod seriálu proběhl v úterý 18. 7. 2017 opět v lesoparku Akátky v Brně-Vinohradech. Trať byla stejná jako při dubnovém závodě a tak si mnozí mohli porovnat časy a vyhodnotit své zlepšení. Oproti minulému závodu však bylo mnohem tepleji a trať byla o to náročnější. Závodníky tedy opět čekal okruh dlouhý 1 600 metrů, který muži absolvovali třikrát a ženy dvakrát.

Vítězové

V kategorii mužů zvítězil Lukáš Ryba.

V kategorii žen zvítězila Barbara Janíková.

Vítězové Akátky

Výsledky

Fotky

Naleznete na FB stránkách…

Běh okolo Trojáku zvítězili... 7. červen 2017

Sedmý závod Brněnských běhů s názvem Běh okolo dubu Trojáku se uskutečnil v úterý 6. 6. 2017. Pořadatelé připravili okruh v délce 3 000 m, který muži zdolávali dvakrát, ženy pouze jednou. Počasí během závodu bylo příznívé, ale větrné.

Vítězové

V kategorii žen zvítězila Monika Rusínová.

V kategorii mužů si pro další vítězství doběhl Jan Červinka.

Vítězové Troják

Výsledky

Fotky

Naleznete na FB stránkách Brněnské běhy i ve fotogalerii…

Šestý závod zná své vítěze! 24. květen 2017

Šestý závod Brněnských běhů proběhl v parku okolo hradu Špilberk v úterý 23. 5. 2017. Pro běžce byl připraven okruh v délce 1 300 m, který muži absolvovali pětkrát, ženy třikrát. Závod proběhl za příjemného slunečného počasí a o souboje na cílové pásce nebyla nouze.